20:30-

Literacki Muzyczny

/ALMODRAMA

Wieczór dedykowany twórczości Pedro Almodóvara, hiszpańskiego reżysera, scenarzysty i autora opowiadań, kultowego twórcy autorskiego kina hiszpańskiego. W swoich filmach stwarza prowokujący, komiksowy i melodramatyczny świat, zamieszkany przez przerysowane osobowości, eklektyczny i pełen namiętności. Często pojawiają się tu transwestyci grający kobiety, kobiety grające transwestytów lub mężczyźni grający drag queen, a w pokazywanych relacjach mieszają się tradycyjne role męskie i żeńskie. Ogromną rolę w jego filmach gra muzyka, a piosenki są pełnoprawnym elementem narracji.

„Almodrama” to siedem wspaniałych drag queen – Domina, Błękitna Perła, Leon, Popina McQueen, Savanah Crystal, Vanessa Odesa oraz Yvette – które wystąpią do najbardziej charakterystycznych hiszpańskojęzycznych piosenek z filmów Almodóvara, grając kobiety manifestujące kobiecość przesadzoną, spiętą i naznaczoną ekshibicjonizmem. Całość w kostiumie matadora poprowadzi Pavko Krajka, reżyser wydarzenia, a także autor zaprojektowanych specjalnie na tę okazję 20 plakatów do wszystkich filmów hiszpańskiego reżysera.

Wstęp od 18 lat na podstawie bezpłatnego zaproszenia dostepnego od 16 sierpnia w punkcie informacyjnym Kulturalny Sopot na Placu Przyjaciół Sopotu.

Na Almodramę zapraszamy do klubokawiarni "Dwie Zmiany", ul. Bohaterów Monte Cassino 31.

/ ALMODRAMA

Literacki Muzyczny

18, 20:30 -