10.08.2017

Festiwalowe premiery książkowe

Niezwykle cieszymy się z tego, że co roku naszemu Festiwalowi towarzyszą ogólnopolskie premiery książkowe. W tym roku do rąk czytelników, prosto z Sopotu, trafią „Jankeski Fajter” Aury Xilonen, „Chrząszcze na wyginięciu” Diego Vargasa Gaete oraz „Spacerownik sopocki” Tomasza Kota.

Meksykanka Aura Xilonen wdarła się przebojem na literacką scenę, wygrywając, jako 19-latka, konkurs Mauricio Achar ogłoszony przez prestiżowe wydawnictwo Random House. Jej debiutancka powieść „Jankeski fajter” już została przetłumaczona na kilka języków, polskim wydawcą jej książki jest Wydawnictwo Znak. Spotkanie z autorką (niedziela, 20 sierpnia, godzina 19:00, Państwowa Galeria Sztuki) poprowadzi Magdalena Grzebałkowska.

„Chrząszcze na wyginięciu” Diego Vargasa Gaete to powieść o skomplikowanych losach chilijskich rodzin, obraz miasta dwóch kultur, zbudowanego na gruzach i przemocy oraz ponurej historii państwa. Jak w kalejdoskopie przeplatają się w niej losy młodej lekkoatletki o niemieckim pochodzeniu i historia Julio Mellado o indiańskich korzeniach. Łączy ich potworna tajemnica ukryta w murach pewnej niemieckiej szkoły na południu Chile, założonej przez potomków niemieckich imigrantów, których dzieło kontynuowali zbiegli z Europy po II wojnie światowej naziści. Polskim wydawcą książki jest oficyna Czytelnik.

Autorem wydanego przez Smak Słowa „Spacerownika sopockiego” czyli „Pięciu tras po magicznych zakątkach Sopotu” jest Tomasz Kot - dziennikarz, fotograf, pasjonat historii i życia codziennego Sopotu i Trójmiasta. „Sopot bowiem to nie tylko słynny Monciak i molo (…) Wystarczy odrobinę zboczyć z głównej trasy, by dostrzec piękno i tajemnicę w magicznych zakątkach nadmorskiego kurortu, który tętni życiem przez cały rok. Zapraszam do odkrywania nieoczywistego Sopotu” – napisał o książce Prezydent miasta, Jacek Karnowski.

Powiązane wydarzenia

20/08/2015 19:00

CONVERSACIONES LITERARIAS