12.03.2017

Sznajderman, Waglewski i Bonowicz wiosną w Sopocie!

Lider legendarnego zespołu Voo Voo Wojciech Waglewski oraz założycielka i redaktorka naczelna kultowego Wydawnictwa Czarne Monika Sznajderman będą gośćmi Literackiego Sopotu w kwietniu i maju br.


26 kwietnia o godzinie 18:00 zapraszamy do Teatru na Plaży na spotkanie z Wojciechem Waglewskim - gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, producentem i autorem tekstów, założycielem zespołu Voo Voo oraz Wojciechem Bonowiczem - poetą, publicystą i dziennikarzem, autorem rozmów m.in. z Janiną Ochojską, o. Leonem Knabitem, ks. Michałem Hellerem oraz biografii i ks. Józefa Tischnera. Dziesięć lat spotkań i rozmów dwojga przyjaciół o muzyce, podróżach, rodzinie i miłości zaowocowało powstaniem książki „Wagiel. Jeszcze wszystko będzie możliwe” – wielowymiarowego portretu nieobecnego „na ściankach” i plotkarskich portalach antycelebryty. 

16 maja o godzinie 18.00 w Sopotece gościem Literackiego Sopotu będzie Monika Sznajderman – antropolog kultury, doktor nauk humanistycznych, autorka licznych książek i redaktorka kilku antologii esejów, wydawca oficyny Czarne. O swojej ostatniej, nominowanej do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki, książce „Fałszerze pieprzu. Historia rodzinna” autorka mówi: „Wbrew tytułowi, to nie jest książka historyczna. To książka o pamięci. A właściwie o dwóch pamięciach, które się w żadnym miejscu nie spotykają. I o losach, które od stuleci toczyły się równolegle, nigdy razem. Losach moich dwóch rodzin - polskiej i żydowskiej". 

 Na oba spotkania wstęp wolny. 

Serdecznie zapraszamy!

Powiązane wydarzenia