25.05.2017

#NogasNaPlazy

Znamy już tegorocznych gości naszych spotkań na plaży.

Tym razem Michał Nogaś porozmawia z Katarzyną Boni, Dorotą Masłowską, Wojciechem Kuczokiem i Mirosławem Wlekłym.

Katarzyna Boni – absolwentka Wiedzy o Kulturze na UW i Psychologii Społecznej na SWPS. Skończyła również Polską Szkołę Reportażu. Od siedmiu lat współpracuje z największymi magazynami podróżniczymi na polskim rynku. Współpracuje z „Dużym Formatem". Zazwyczaj pisze o Azji - spędziła na tym kontynencie ponad trzy lata pracując w Japonii, Chinach, Kambodży, Tajlandii, na Filipinach i w Indonezji. Współautorka "Kontenera", napisanego razem z Wojciechem Tochmanem - książki o życiu syryjskich uchodźców w Jordanii. W 2016 roku ukazała się jej książka "Ganbare! Warsztaty umierania".

Dorota Masłowska - pisarka, autorka sztuk teatralnych. Zadebiutowała w 2002 powieścią „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, wydany dwa lata później „Paw królowej” przyniósł jej nagrodę Nike. W 2012 nakładem wydawnictwa Noir sur Blanc ukazała się kolejna jej powieść „Kochanie, zabiłam nasze koty”, zaś w 2015 zbiór felietonów „Więcej niż możesz zjeść. felietony parakulinarne”. Ponadto, w 2013 roku, nakładem Wydawnictwa Literackiego wydany został wywiad rzeka z autorką pt. „Dusza światowa”, rok później adresowana do dzieci i dorosłych książka „Jak zostałam wiedźmą”, zaś w 2017 roku zbiór felietonów „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu”. Jej dramat „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” wystawiany był m.in w Australii, USA i na Sachalinie. Za napisaną dla Teatru Rozmaitości sztukę „Między nami dobrze jest” (2008) otrzymała nagrodę Ministra Kultury.W 2014 roku ukazała się debiutancka płyta Doroty Masłowskiej „Społeczeństwo jest niemiłe”.

Wojciech Kuczok – prozaik, scenarzysta i speleolog. Autor powieści „Gnój", „Senność" i „Spiski" a także zbiorów opowiadań „Opowieści słychane", „Szkieleciarki", „Widmokrąg" i „Obscenariusz". Opublikował też tomy o tematyce filmowej „To piekielne kino" i „Moje projekcje" oraz zapiski z podróży „Poza światłem". W 2004 otrzymał Nagrodę Literacką Nike i Paszport Polityki. Autor kilku scenariuszy filmowych, między innymi „Pręg" i „Senności" Magdaleny Piekorz. W maju nakładem wydawnictwa Od deski do deski ukazała się jego najnowsza powieść „Czarna”.

Mirosław Wlekły - reporter „Dużego Formatu”, absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego i Polskiej Szkoły Reportażu. Autor książki „All inclusive. Raj, w którym seks jest bogiem” oraz e-booka „Skąd się wziąłeś, Franciszku? Reporterska podróż do kraju papieża”. Publikował też w antologiach („Grzech jest kobietą”, „NieObcy”, „Obrażenia. Pobici z Polską”). Jest współautorem reportaży, na podstawie których powstały spektakle teatralne: „Listy na wolność”; (Teatr Nowy w Poznaniu), „Swarka”; (Teatr Polski w Bydgoszczy) i „Bóg w dom” (Teatr Polski w Bydgoszczy). Nominowany do nagród: Newsweeka im. Teresy Torańskiej i im. Beaty Pawlak. Na początku roku ukazła się jego najnowsza książka "Tu byłem. Tony Halik" (wyd. Agora).

Zapraszamy każdego dnia festiwalu o 14.30.

Powiązane wydarzenia