31.05.2017

Literacki dla dzieci i młodzieży

Warsztaty plastyczno-kulinarne, warsztaty literackie czy miniwybory, to tylko niektórz wydarzeń skierowanych do najmłodszych uczestników Literackiego Sopotu!

LITERACKI DLA DZIECI

Wraz z wydawnictwem Dwie Siostry zapraszamy na warsztaty "Ole. Hiszpania dla dociekliwych". Razem poznamy hiszpańskie smaki i wspólnie przygotujemy proste tapas. Z każdej podróży dobrze jest wysłać bliskim widokówkę – namalujemy wielkie pocztówki z Hiszpanii, a ich miniatury będziemy mogli wysłać do siebie pocztą!

Wraz z naszym hiszpańskim gościem, Sole Fellozą, upieczemy tradycyjne hiszpańskie smakołyki. Ta kulinarna przygoda będzie punktem wyjścia do usłyszenia niesamowitych opowieści rodem z hiszpańskiej Galicji.

Wspólnie z wydawnictwem Tako zapraszamy na warsztaty inspirowane literaturą, podczas których zorganizujemy miniwybory (Akcja demokracja), czy stworzymy miniscenografię i scenariusz do teatralnej adaptacji książki (Typografia liczb).

Tradycyjnie już, proponujemy warsztaty Księgarni Ambelucja, które poprowadzą Agata Półtorak oraz Grażyna Rigall z Agnieszką Żelewską, w czasie których najmłodsi m.in. wyłowią tajemnicze listy z Hiszpanii, by wspólnie stworzyć z nich wielki obraz-kolaż, czy też wykonają niezwykłe ptasie przebrania.

LITERACKI DLA MŁODZIEŻY

Nie zapominamy też o starszych czytelnikach. Kontynuując zeszłoroczne warsztaty komiksowe, zapraszamy na spotkanie z hiszpańskim autorem Pau (podczas których uczestnicy poznają historię, język komiksu i nauczą się, jak łatwo jest stworzyć postać w komiksie) oraz hiszpańską ilustratorką Lucie Gutiérrez, z którą stworzą „Antologię Malkotentów”.

Początkujących pisarzy zaprosimy na warsztaty literackie „Chcę pisać! Tylko o czym?”, które poprowadzi Anna Cieplak. Będzie ona też bohaterką spotkania, podczas którego opowie o swojej książce „Ma być czysto”. Kolejną bohaterką cyklu spotkań będzie Joanna Fabicka, autorka m.in. serii książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego rodzinie.

Szczegółowe informacje o wszystkich wydarzeniach w cyklu Literacki dla dzieci i Literacki dla młodzieży już wkrótce na naszej stronie.

Powiązane wydarzenia