19.06.2017

Cykl „Scenariusz jako gatunek literacki” podczas edycji 2017

Marek Kochan, Magdalena Łazarkiewicz i Jakub Żulczyk będą gośćmi tegorocznego cyklu w ramach cyklu „Scenariusz jako gatunek literacki”.

Marek Kochan jest prozaikiem, dramaturgiem, wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem kilkunastu dramatów, prezentowanych i nagradzanych w Polsce i za granicą, stale współpracuje z Teatrem Polskiego Radia. Jego ostatnie słuchowisko "Lento rubato" zdobyło nagrodę na festiwalu Dwa Teatry. Wydawał powieści, zbiory opowiadań, książki o polityce, reklamie oraz erystyce, a także książki dla dzieci. 

Magdalena Łazarkiewicz, młodsza siostra Agnieszki Holland, jest reżyserką i scenarzystką. Reżyserowała i napisała scenariusze do kilkudziesięciu filmów fabularnych, dokumentów, seriali, spektakli teatralnych, programów telewizyjnych i filmów reklamowych. Wykłada w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz krakowskiej Akademii Multi Art.

Jakub Żulczyk jest pisarzem, publicystą, scenarzystą i felietonistą. Autor kultowych powieści, które uzyskały status bestsellerów i nakłady kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Za powieść „Ślepnąc od świateł” otrzymał nominację do Paszportu Polityki. W 2017 roku wydał „Wzgórze psów”. Autor scenariuszy popularnego serialu „Belfer” i adaptacji filmowej swojej powieści "Ślepnąc od świateł" dla telewizji HBO (premiera w lutym 2018 r.)

Powiązane wydarzenia